نامه به رئیس قوه قضائیه

نامه به رئیس قوه قضائیه

اخیرا نامه ای از استاد مظاهری سیف که خطاب به قوه قضائیه نوشته اند در برخی از رسانه های اجتماعی مربوط به عرفان حلقه منتشر شده است.

لازم به تذکر است که متن این نامه در سایت و هیچ یک از رسانه های اجتماعی مربوط به استاد مظاهری تاکنون انتشار نیافته و در اوایل مهرماه که حکم اعدام طاهری از سوی دادگاه صادر شد، به تاریخ ۹۶/۷/۱ خطاب به رئیس قوه قضائیه نوشته شده و در تاریخ ۹۶/۷/۳ ثبت و ارسال شده است.

در این نامه رئیس موسسه بهداشت معنوی بر مواضع همیشگی خود مبنی بر بیمار بودن طاهری و نادرست بودن زندانی یا اعدام شدن او تأکید کرده و سیاست ها و روش های قوه قضائیه را مورد نقد قرار داده و راهکاری برای رویارویی مناسب با مدعیان دروغین و عرفان های کاذب ارائه نموده است.

اینکه طرفداران عرفان حلقه چگونه به متن این نامه دسترسی پیدا کرده اند و با چه هدفی آن را نقد می کنند، موضوعی قابل پی گیری است، اما نکاتی که در نقد این نامه نوشته اند به نوبه خود جالب و خواندنی است.

۱️⃣➖ مظاهری سیف در نامه ای به رئیس قوه قضائیه نوشت: آزادی محمدعلی طاهری به صلاح جامعه نیست و او را به جای اعدام به مراکز بازپروی معنوی بفرستند

۲️⃣➖ بازجویان و ضابطین پرونده ی استاد محمدعلی طاهری به مرحله ای از مسیر شیطانی خود رسیده اند که در قانون نه چندان مدون قضا راه دیگری برای ادامه حبس ایشان ندارند و به دنبال بهانه ای نو و خدعه ای دیگر هستند

۳️⃣➖ ظاهرا پس از پایان بهانه جویی ها و اتهامات واهی به عرفان حلقه دکان مال اندوزی و نام جویی خود را رو به کسادی می بینند پس به فکر ایجاد شغل برای خود و زیردستان افتاده و درصدد هستند شریانی جدید برای بلعیدن بیت المال بگشایند

۴️⃣➖ البته همچنان برای مظلوم نمایی و انحراف اذهان عمومی طالب مناظره اند !!

۵️⃣➖ پیشنهاد مدیر انجمن نجات از حلقه به قوه قضائیه: برای ما شغل ایجاد کنید.

واقعا با این همه پیش داوری، اتهام زنی و برداشت های ناقص و منفی نگرانه از متن نامه ای که سراسر آن حکمت و رحمت است، چه باید کرد؟

در ادامه متن کامل نامه حجت الاسلام و المسلمین مظاهری سیف تقدیم می گردد:

 

بسمه تعالی

حضرت ایت الله آملی لاریجانی ادام الله توفیقاته

رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

مطلع شدیم که پرونده محمدعلی طاهری (پایه گزار عرفان حلقه) به حکم اعدام رسیده است. متأسفانه قوانین کشور درباب عرفان های کاذب و مدعیان دروغین کاستی های فراوانی دارد و برای آن عناوین و احکام روشن تعریف نشده است. اینکه دستگاه قضایی خود را بر سر دوراهی اعدام یا آزادی متهم می بیند، نشان دهنده ضعف قانون و در نظر نگرفتن مراتب جرم است.

مدعیانی نظیر طاهری امروز در جامعه بسیارند. کسانی که می پندارند دارای مقامات و ادراکات معنوی فوق العاده هستند و گروهی را گرد خود آورده اند و شاید بدون قصد کلاهبرداری در امور معنوی به مردم آسیب می زنند، در حالی که خودشان هم باورشان شده که با روح القدس در ارتباط اند، یا منجی بشریت هستند.

آیا راه مناسب برای جلوگیری از این آسیب ها و تأمین سلامت معنوی جامعه اعدام مدعیان دروغین است؟ یا شایسته است که به فکر حمایت و هدایت آنها باشیم تا سلامت معنوی خود را بازیابند؟ سخن برسر آزادی یا اعدام یک فرد نیست، موضوع این است که برای پدیده «عرفان های کاذب و مدعیان دروغین» به عنوان یک آسیب اجتماعی چه سیاست و برنامه ای در نظام قضائی کشور طراحی شده است؟

اعدام طاهری اقدامی سازنده و حکیمانه به نظر نمی رسد، همانطور که آزادی بی قید و شرط او عاقلانه و به صلاح جامعه نیست. اگر «پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمین» هدف قوه قضائیه است، باید توجه کنیم که تنها راه دست یابی به این هدف مجازات های شدید نیست، بلکه باید به ظرفیت های جرم مدنی و سیاست جنایی جرم زدایی توجه کنیم. دادگاه باید حساب بیمار را از مجرم جدا کند و احکام اصلاح گر صادر نماید.

بنابراین پیشنهاد می کنم ظرفیتی در قانون پیش بینی شود، که مدعیان معنوی بجای اعدام یا زندان، به مراکز مراقبت معنوی یا بازپروری معنوی ارجاع داده شوند و پس از مشاوره ها و آموزش های لازم از جمله آشنایی با آیین نامه نشستهای نقد و مناظره، ملزم شوند که افکار خود را به مصاف اندیشه ها بیاورند. این برنامه باید به صورت آزاد و با حضور موافقان و منتقدان باشد، تا اثر آگاهی بخش بر افکار عمومی بگذارد و از تشکیل حلقه مریدان متعصب و ناآگاه اطراف مدعیان دروغین جلوگیری کند.

تأکید می کنم، افرادی که می خواهند ادعاهای معنوی خود را در جامعه منتشر کنند، باید ملزم شوند که پیش از نشر عمومی، در باشگاه های اندیشه ورز ادعاها و افکار خود را عرضه نمایند و مورد نقد و نظر اندیشمندان و منتقدان قرار بگیرند. بی تردید دستگاه قضائی با همکاری سایر سازمان های علمی و فرهنگی کشور می تواند، این پیشنهاد را عمل کند.

توفیقات روزافزون شما را از خداوند متعالی خواستارم.

حمیدرضا مظاهری سیف

رئیس موسسه بهداشت معنوی

۱/۷/۹۶