نامه ای خطاب به مهندس ضرغامی

نامه ای خطاب به مهندس ضرغامی

 جناب آقای مهندس ضرغامی
ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مجموعه بزرگ و تأثیرگذار صدا و سیما در برابر رفتارهای خود مسئولیت اخلاقی دارد. بر اساس اصل صداقت از منظر اخلاق سازمانی، اگر صدا و سیما با چهره سازی موجب برجسته شدن فردی در افکار عمومی شود و اعتماد مردم را به او جلب کند، سپس آن شخص زمینه های اضلال و اغوای مردم را فراهم آورد، سازمان صدا و سیما در قبال فریب خوردگان مسئولیت اخلاقی دارد. و کمترین کار این است که از رفتارها و افکار مفسدانه و اغواگرانۀ آن فرد تبری بجوید؛ تا مردم آگاه شوند و با اعتمادی که به رسانه ملی و نظام اسلامی دارند، در یک مسیر انحرافی قدم بر ندارند.

گمان می کنم که جناب عالی عرفان حلقه می شناسید و از فجایع انسانی که به بار آورده آگاه هستید. گروه بزرگی از مردم که در شمار آسیب دیدگان جسمی، جانی، روانی، اجتماعی و معنوی عرفان حلقه (عرفان کیهانی/ فرادرمانی) هستند، با اعتماد به رسانه ملی به این جریان کاذب و مخرب جذب شده اند. زیرا یکی از پایه گذاران این عرفان کاذب که در تدوین و انتشار اساسنامه و نام گذاری این جریان نقش آشکار داشته و در جلسات آنها به عنوان مدرس حاضر می شده، سال هاست که در رسانه ملی به عنوان کارشناس مذهبی فعالیت می کند و در سومین جشنواره جام جم از طرف رسانه ملی و با حضور جناب عالی مورد تجلیل قرار گرفته است.

اسماعیل منصوری لاریجانی از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۸۹ در مجموعه عرفان حلقه حضور داشته و در مکتوبات و جلسات رسمی آنها حاضر می شده و عرفان حلقه و شخص محمدعلی طاهری را تبلیغ می کرده است و در همۀ این سالها حضور ایشان به عنوان مجری و کارشناس مذهبی در رسانه ملی موجب رونق بازار عرفان کیهانی و جذب مردم متدین به این جریان بوده است.

پس از این سال ها و رسوایی های عرفان حلقه و محکومیت محمدعلی طاهری همکار ایشان در تدوین اساسنامه و تأسیس عرفان حلقه، اسماعیل منصوری تنها با چند سطر متناقض در سایت شخصی اش و نیز چند جمله در مصاحبه با خبرگزاری آتی نیوز عرفان حلقه را غیر قابل قبول دانسته و همکاری خود را با آن مجموعۀ منحرف از باب نقد معرفی کرده است. به طوری که هنوز بسیاری از طرفداران عرفان حلقه او را از خود می دانند و بسیاری از مردم به علت سوابق حمایت منصوری از طاهری و عرفان حلقه به آن جذب می شوند، زیرا مستندات انصراف ایشان از عرفان کیهانی در برابر حمایت ها و تأییدهای شان چیزی نیست که به چشم بیاید.

در این میان مسئولیت اخلاقی صدا و سیما درباب اضلال و اغوای مردم بی گناه و در جستجوی معنویت، انجام نشده باقی مانده است. در حالی که این شخص بیش از پیش به عنوان کارشناس مذهبی در شبکه های مختلف رسانه ملی حاضر می شود و شما از برنامه «معرفت» ایشان تجلیل های شگفت انگیز می فرمایید و ایشان را به دریافت جوایزی مفتخر می کنید و در محفلی پرشکوه نام ایشان برده می شود. این همه تجلیل آبی است که به آسیاب عرفان حلقه می ریزد.

بنده از باب امر به معروف و نهی از منکر آنچه به عهده ام بود گفتم. به نظر می رسد که پیش از این نیز معاون تبلیغ حوزه های علمیه جناب حجت الاسلام و المسلمین نبوی تذکراتی داده اند، که متأسفانه شنیده نشده است. به هر روی گذشته از اینکه شخص خاطی به اندازه ای که موجب اضلال شده، باید برای روشنگری افکار عمومی و سبک کردن بار گناه خود بکوشد و مفاسد گذشته را اصلاح کند، رسانه ملی هم موظف است در قبال سهمی که در چهره سازی از منصوری لاریجانی و زمینه سازی برای توفیق ایشان در اضلال و افساد جامعه داشته، قیام به اصلاح نماید.

والسلام علی من اتبع الهدی
حمیدرضا مظاهری سیف