رئیس و جمعی از اعضای موسسه بهداشت معنوی با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار کردند

رئیس و جمعی از اعضای موسسه بهداشت معنوی با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار کردند

رئیس و جمعی از اعضای موسسه بهداشت معنوی با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار کردند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی : در زمانه ای زندگی می کنیم که هجمه ها به اصول و فروع اسلام و تشیع از همیشه بیشتر است.

رئیس و جمعی از اعضای موسسه بهداشت معنوی با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار کردند. در این دیدار که سه شنبه هفدهم شهریورماه برگزارشد، مظاهری سیف گزارشی از فعالیت های یک سال گذشته ارائه داد و به برخی از برنامه های آینده اشاره کرد.

رئیس موسسه بهداشت معنوی در گزارش خود گفت: این موسسه توانسته است در طول پنج سال به مرجعی برای مباحث مربوط به عرفان های نوظهور تبدیل شود، به طوری که مراکز مختلف حوزوی و غیر حوزوی در رویارویی با مسائل این حوزه به موسسه مراجعه می کنند و دانش پژوهان و محققان ما در مراکز مختلف به عنوان کارشناس و استاد حضور دارند.

آیت الله مکارم شیراز ضمن تشکر از تلاش های انجام شده، به نقد برخی از انحرفات عرفان حلقه پرداختند و بر مقابله‏ی علمی و نقد مستدل کتاب های مربوط به این جریان تأکید کردند.

در ادامه آیت الله مکارم شیرازی فرمودند: ما در زمانه ای زندگی می کنیم که هجمه ها به اصول و فروع اسلام و تشیع از همیشه بیشتر است. ما هم باید مرزها را بگیریم و مشغول دفاع باشیم. علیرغم تلاش هایی که می کنند، باز هم اسلام و تشیع در حال پیشرفت است. ما هم باید کار خودمان را درست انجام دهیم.

مرجع عالیقدر شیعیان توصیه کردند: آموزش های تان را گسترش بدهید. این کار امروز نیاز است. افراد توانمندی را که افکارشان متزلزل نشود آموزش دهید تا بتوانند از اسلام در برابر هجمه ها دفاع کنند.

در این جلسه مقرر شد که موسسه بهداشت معنوی همکاری بیشتری با پژوهشکده عرفان های نوظهور در دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی داشته باشد.